Sayfalar

SON ŞANSIM - YORUM


Tanıtım

Kendisini sürekli olmaması gereken yerlerde bulan, durmadan karışmaması gereken işlere burnunu sokan, ukala fakat iyi niyetli bir prensesin masalı bu; Nisan Ekiz.

Bir de yakışıklı prens var tabii; olmazsa olmaz... Yiğit Kuzey Erarslan. Ama bu kez prensin kurtarılması gerekiyor. Kötü kalpli babasından, zorlama bir düğünden fakat en çok da içine düştüğü umutsuzluktan... Ve gümüş zırhını giyinip kılıcı kuşanan prenses oluyor.

Fakat kahramanlığın çeşitleri vardır. Prens de sevgisi ve ilgisiyle, aşırılıklarını törpüleyerek, prensesin kalbindeki görünmeyen yaraları iyileştiriyor.

Anlayacağın biraz farklı bir masal bu... Mesela hiçbir sorun büyülü bir şekilde ortadan kalkmıyor. Ve sıradan masallardan daha fazla kahkaha, daha fazla çılgınlık ve daha fazla gerçeklik içeriyor.


Yazarı: Kübra Nur
Yayınevi: Agapi Yayınları
Goodreads Puanı: 4.40
Sayfa Sayısı: 272Serinin ilk kitabını daha bir sevmiştim, fakat bu kitapta aradığımı bulamadım maalesef, öncelikle belirteyim, Nisan ilk kitaptaki Mayıs karakterinin kız kardeşi, ne hikmetse bu serinin kadın karakterleri aşklarını hep tuvalette buluyor, bu kitapta da tez canlı kızımız belki camdan girmeye çalışmadı ablası gibi ama kapıları karıştırdı, ve bom, hayatının aşkıyla karşılaştı  :)
 
 Nisan, sevgilisi tarafından terk edilen ve aşk acısı çeken ergen karakterli bir kızımız, bir yandan da ablasına yük olmamak için iş peşinde koşuyor, ve akabinde eniştesi Arın sayesinde genç bir iş adamı olan Kuzey'in asistanlık görevi için işe başlıyor, fakat birde ne görüyoruz , yeni patronu Kuzey, yanlışlıkla girdiği erkekler tuvaletinde karşısına çıkan yakışıklı jönümüz :)

Nisan'ın ilk andan itibaren hareketleri çok itici geldi bana, çocukluktan ergenliğe geçiş dönemini atlatamamış biri gibi göründü gözüme,  Kuzey' e olan davranışları bir tuhaftı, adam patronumu, askerlik arkadaşımı belli değil, bir an adamla konuşurken, hemen akabinde boynuna sarılıp selfie çekmeye çalışıyor, böyle bir kıza ne denir bilemedim :)
 

Kurgusu zorlama geldi, özellikle erkek karakterde aradığımı bulamadım, malum genelde sert ve  bir bakışıyla dağları deviren erkek karakterlere alışık olduğum için, Kuzey ben de sönmüş balon etkisi yarattı, kendine güvensiz ve çocuk ruhluydu... Ben kitapta aradığımı pek bulamadım, ama yaşı daha genç olan arkadaşların okurken eğleneceğini düşünüyorum :) 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder