Sayfalar

BİR BEBEK DAHA - YORUM


Wattpad'de 5. Sirada haftalarca kaldi. Dört milyon kişi tarafindan okundu. Karnınızdaki bebeği sizden almak isteseler ne yapardınız? Mutsuzluktan ölen bir kadının kızı olsanız, mutluluğa inanır mıydınız?

Hüma; evlenme fikrine karşı, ancak anne olma isteğiyle yanıp tutuşan genç bir kadındır. Tek çaresi sperm bankasına başvurarak hamile kalmaktır. Ne var ki aniden ortaya çıkan biyolojik baba bütün planlarını altüst eder. Kartal ve Hüma'nın henüz cenin olan bir bebek uğruna yaşadıklarını bir solukta okuyacaksınız. "Uçmayı birlikte öğrenen kuşlar için gökyüzünün sınırı yoktur. "
(Tanıtım Bülteninden)


Yazarı: Büşra Doğa Yıldız
Yayınevi: Müptela Yayınları
Goodreads Puanı:3.89
Sayfa Sayısı: 488


Farklı bir konusu olduğu için merak ettiğim kitaplardan birisiydi, ilk yarısında fazlaca kadın diyaloğuna maruz kalmama rağmen kalan yarısında zevkle okuduğum bir kitap oldu, tabi fazla tesadüfi olaylarda yok değil   :)

Hüma kimsesiz bir kız, babası onu ve annesini başka kadınlar için terk etmiş, zaten rezil evlere şenlik bir adam, annesi ise yaşadığı psikolojiye dayanamayıp intiharı seçen zayıf bir kadın, Hüma kimsesizler yurdunda büyümüş, böyle bir geçmişe sahip olunca iyi adamların varlığına, mutlu bir aile  tablosunun imkansızlığına kendisini iyice inandırmış..

Fakat Hüma kendisini iyi yetiştirmiş, avukat olma yolunda hızla ilerliyor, çok sevdiği Esra adında bir kız arkadaşı var üniversiteye giderken tanışmışlar, kız bol çeneli bir çatlak, hele birde annesi varki besmeleyle yaklaşmak lazım :) ama iyi insanlar ve Hüma'yı ailenin bir parçası olarak kabul etmişler

Hüma kızımız evlenmeyi asla düşünmüyor, ama diğer yandan da bir bebek sahibi olmak için çıldırıyor, bu durumda geriye tek bir seçeneği kalıyor, sperm bankası, aslında bu kısım bana biraz tuhaf geldi yani daha okulu yeni bitirdin, avukat oldun ama mesleğine başlamadın ve hemen hamile kalma derdine düştün, hele bir hayatını kursaydın da öyle bebek yapsaydın :))

Asıl olaylar, Sperm bankasında bir karışıklığın yaşanması ile başlıyor, gönüllü donör olmayan, sadece geçirdiği bir hastalık için spermlerini dondurmak üzere bankaya gönderen  Kartal'ın , asıl dönörle karışması sonucu, Hüma bu baş belası adamın  bebeğine hamile kalıyor, tabi onca şahsın içinde bu kişinin bir türk olmasıda ayrı enteresan :))

Kartal bir iş adamı bir ablası ve dünya tatlısı bir  yeğeni var, sürekli emir veren , her daim kaşları çatık duran homur homur dolaşan tiplerden, kafadan rahatsız bir kız arkadaşı var :) yanında çok güvendiği Berat ve Aslan adında iki yakın adamı da aileye dahil :)

Kartal hiç beklemediği bu bebeğin varlığını öğreniyor ve akabinde kıza hayatı zehir etmeye başlıyor, sürekli bir tehdit bir şantaj , ya bebeği bana verirsin yada mahkemeye gider gebeliği sonlandırırım, çoğu yerde adamın ümüğünü sıkmak geldi içimden, ama zamanla Kartal'ın yumuşak kalbini görmeye başlayınca öldürmekten vazgeçtim :))

Zamanla Kartal ve Hüma arasında yaşananlar onları birbirlerine yakınlaştırıyor, yalnız kız bana fazla inatçı geldi çoğu zaman Kartal'ı sevdim Hüma'ya sinir oldum, her şeyi çok abartıyor,kendini assollist sana tiplerden, bir afra bir tafra, bulmuşsun Kartal gibi bir adamı belanımı istiyorsun  :))

Kitaptaki fazla tesadüfi yerleri görmezden gelirsek eğlenceli güzel bir kitaptı , ayrıca İkinci kitabı okumak farz oldu zira ailenin diğer üyeleri arasında başlayan yakınlaşmalar ikinci kitaba kaldı :)) 


PUAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder