Sayfalar

AURORA'NIN İNCİLERİ - YORUM

Tanıtım
Doksan altıncı yaşında son uykusuna dalan Hüma, geride bıraktığı hatıratındaki sırlarıyla ailesini derinden sarsmıştı. Ama anlatacakları bu kadar değildi. 
New York'ta bir bankanın kasasında duran ikinci defteri bulmasını torunu Hüma'ya vasiyet etmiş ve ona tiyatro oyunu gibi hazırladığı bir yolculuk armağan bırakmıştır. Şimdi, genç kadın babaannesinin sırlarının peşinde, süresi, sonucu, dönüşü belirsiz bir serüvene başlamak üzeredir. Bildiği bir şey vardır. O da babaannesinin şu sözleri: "Hayatını kendi seçtiğin gibi yaşarsan senin olur, unutma!"
Aurora'nın İncileri Nermin Bezmen'in Sır kitabında ustaca kurguladığı, aşkla, tutku ve cesaretle örülmüş bir hayatı bu kez torun, genç Hüma'nın kendini keşfedişindeki yol haritasına dönüştürüyor. Sır'ın ikinci perdesi açılırken Hüma için de bilinmezlerle dolu bir yolculuk başlıyor.


Yazarı: Nermin Bezmen
Yayınevi: Doğan Kitap
Goodreads Puanı: 3.78
Sayfa Sayısı: 332Sır' da yarım kalan hikayeler bu kitapta tamamlanıyor, aslında ben Hüma'nın ilk eşi Nesim'e karşı bu kadar yoğun duygular beslediğini tam anlayamamışım, bu kitapta bunu fark ettim, ama kader onları ayırdıktan sonra Hüma'nın hayatına giren bir başka adamla tanıştım, Ezra, ve onu da gerçekten sevdi, ama o hikayede acı bir şekilde yarım kaldı maalesef...

Aslında hayatının son aşkı yani çocuklarının babasıyla olan ilişkisini de okumak isterdim ama iki sayfalık bir mektupla bazı şeyleri öğrenmek zorunda kaldık, babaannenin ömrü detayları yazmaya yetmedi, tüm bunları öğrenmek için torun Hüma'nın Londra ve New York'a yaptığı seyahatler, hem babaannesinin geçmişinde kalan diğer sırları açığa çıkardı, hem de onun bazı dostlarıyla tanışma fırsatı yarattı, diğer yanda bu yolculuk, kendi hayatını ve eşiyle yaşadığı ilişkisini sorgulamasına neden oldu, Hüma, özel yaşamındaki bazı problemleri de düzeltti, zira fark etti ki az daha hayatında var olan o özel insanı kaybetmek üzere...

Benim en merak ettiklerimden biri, Şah Nazir Han'dı ve görünen o ki Nazir bana kaldı :) aslında beni en çok etkileyen, ilk kitapta bahsi daha sık geçen Aurora'nın İncilerinin hikayesi oldu, ne kadar dramatik olsa da,  ve bu hikayeden doğan Şah Nazir Han benim en favori karakterimdi ama iki kitapta da gizemini korudu  :)

Hüma çok güçlü bir kadın, hayatı inişli, çıkışlı, aşkla, tutkuyla ve acıyla yoğurulmuş, ama nesillerce anlatılacak, güzel bir hikayenin kahramanı olmayı da başarmış :)


Güzel bir kitaptı ama ilk kitap " Sır" ı daha çok beğendiğimi söylemeliyim ve Nermin Bezmen kesinlikle benim en favori yazarlarımdan biri :)

PuanımHiç yorum yok:

Yorum Gönder