Sayfalar

TAN ATEŞİ - YORUMTanıtım

"Aradığım şey aslında bir Tan Ateşi'ydi. Ben Tan'ım, sen de Ateş'sin Cemre."
Tek bir gece, iki gencin hayatını ansızın birleştirirse ne olur?

Sessiz, yalnız bir kız; Cemre
Deli dolu, hayatını yaşayan bir adam; Devrim...

Cemre, O'na "Seni seviyorum." dediği an dünya durdu. Nefret Tan yeri gibi kızardı, Ateş harlandı. Artık Devrim, geçmişin karanlığıyla yanmaya, yakıp yıktığı bir aşkın enkazıyla yaşamaya mahkumdu. Geçmiş mi kazanacaktı yoksa gelecek mi?
İşte bu hikaye, böyle bir adamın yeniden aşka inanma hikayesi. Umudun Tan yerini, aşkın Ateşi'yle yakma hikayesi...
Yazarı: Büşra Doğa Yıldız
Yayınevi:Müptela Yayınları
Goodreads Puanı: 4.00
Sayfa Sayısı: 448


Dürüst olmak gerekirse yazarın "Bir Bebek Daha"adlı  kitabı bundan iyiydi , nasıl desem bu kitap pek olmamış, zira onsekizinde olduğu söylenen ama bana göre sekizine bile girememiş ergen bir kızın, sürekli ağlak ve hastalıklı hallerini okumak beni buhrana sürükledi :)

Dedesi sayesinde asosyallik de tavan yapmış bir kızın sevdiği adama aşkını itiraf etmesi ve reddedilmesi sonrasında  ( ki o sahne  yeşil çam filmlerine taş çıkartırdı söylemedi demeyin ) kendisini neredeyse çöllere vuracak olması gerçekten abartılmıştı, aslında o sahnede Devrim karakterininde tepkisi hiç sağlıklı değildi üstelik onun geçmişine dair yaratılan gizem beni pek tatmin etmedi, sonrasında ise erkeğin kıza kendini affettirmesi ve bu zaman zarfında ona aşık olması işlenmiş ..

Kitabın yan karakterler fena değildi ki bunlardan biri ilk kitabın küçük bebeği Anka idi,kendisini Cemre'den daha çok sevdim belirteyim,   

Aslında bence kitabın sağlam bir kurgusu yoktu, özellikle kadın karakterin gereksiz alınganlıkları, çıkışları,fazlaca saf ve sürekli hastalıklı halleri ( kız resmen yerden kalkmadı ) bana fazla ağır geldi üzgünüm :)

Ama daha genç okuyucuların fikirleri farklı olabilir, bunu da göz ardı etmemek lazım : )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder