Sayfalar

iŞGALCİ - YORUM


Tanıtım

Uzaylılar İnsanlarla İttifaka Hazırlanıyor. Bu kez de Dünyalı Cara Sweeney, L'eihrlilerin konuğu. L'eihrli erkek arkadaşı Aelyx'i, iki gezegen arasındaki ilişkileri yoluna koymak için, Dünya'ya gönderdikten sonra yabancı bir gezegende bir başına kalan Cara'nın etrafı onu istemeyen klonlarla çevrilmiştir. Hatta Aelyx'in evcil hayvanı bile ondan nefret eder. Yeni hayatına uyum sağlamak için her yolu deneyen Cara, çok geçmeden bu gezegende Aelyx ile mutlu olup olamayacağını sorgulamaya başlar.

Dünya'daki Aelyx'in durumu da Cara'nınkinden farklı değildir. Birbiri ardına düzenlenen suikastların hedefindeki Aelyx, Dünya-L'eihr ilişkilerini güçlendirmek için yoğun bir halkla ilişkiler kampanyası yürütmeye çalışır. Dünya hükümetlerinin vatandaşlarından gizlediği küresel su krizine çözüm getirecek teknoloji L'eihrlilerin elindedir ama bu teknolojiyi Dünyalılarla paylaşmaları ancak ittifak kurmalarıyla mümkündür. Ama her iki taraftan da yükselen itirazlar ve ittifakı baltalayacak şiddet eylemleriyle Cara'nın da Aelyx'in de işleri hiç de kolay değildir.

İki genç âşık, bir yandan gezegenlerinin geleceği için canla başla mücadele ederken bir yandan da birbirlerinden sayısız ışık yılı uzakta ayrılık acısına katlanmaya çalışır… ta ki dünyalarına yönelik bir tehdit onları yeniden birleştirene dek.Yazarı: Melissa Landers
Çevirmeni: Demet Orhan
Orjinal Adı: Alienated
Yayınevi: Go Kitap
Goodreads Puanı: 4.05
Seri Sıralaması: 2/3
Safa Sayısı: 428
Serinin ikinci kitabı ilkine göre hareketlilik açısından bir tık daha yukarıdaydı : )

ilk kitabın finalinde, Cara L'eihr gezegeninde kalırken Aelyx Dünya'ya dönüp, yaptığı hatayı düzeltmesi açısından Yazgı'nın ittifak müzakerelerine devam etmek zorunda bırakılır..

Cara'nın gezegendeki hayatı hiçte kolay geçmeyecek gibi görünüyor, gezegende Aelyx'in l'ihan nı, yani eşi olarak bulunacak, ama halkın pekte cana yakın olduğunu söyleyemeyeceğim, zira sevgi duyguları gerçekten körelmiş, çoğu klonlanmış yada yapay rahimde doğmuş varlıklar, gezegende her şey bir nizam içerisinde geçiyor tıpkı askeriye gibi, deri altına yerleştirdikleri bir çiple yaptıkları her şey kayıt altında, hepsinin tüm gün katılmak zorunda olduğu dersler yada uygulamalar mevcut, yalnız kardeşi Troy gezegene daha öncden gittiği için Cara yine de şanslı.. ben pek sevemedim bu gezegeni ...

Diğer yanda Aelyx dünya'da çok zor günler geçiriyor, L'eihr'lileri istemeyen dünyalı sayısı iyice artıyor,iki gezegen arasında bir ittifak istemiyorlar,bu nedenle Aelyx' e düzenlenen suikstlerin ardı arkası kesilmiyor, bu suikast lerin birinde David adlı bir asker hayatını kurtardığında, Aelyx ve Syrine'in koruması olarak atanıyor.. 
en büyük hayal kırıklığını David' de yaşadım resmen, ayrıca yazar Syrine karakterine iki kitapta da bayağı acımasız davranmış kızı her ne kadar sevmesem de üzüldüm ..

Aelyx ve Cara arasındaki özlem her geçen gün artıyor ikiside üstlerine düşen görevi yapmak zorundalar , ellerinde bulunan küçük küreyle görüntülü olarak iletişim kurabiliyorlar ama zaman pek yeterli olmuyor, ikilinin bir araya gelmeleri için bir süre geçmesi gerek, bu arada Cara, Aelyx'in l'ihanı yani eşi olarak ittifak sonucunda gezegende Koloni olan yeni yerleşim yerinde yaşayacak ,ama öncesinde onlardan biri olduğunu kanıtlamak için Sh'ovah törenine katılıyor Yazgı'nın ve diğerlerinin karşısında çıplak bir şekilde duracak ve onların üzerine çamur sürmelerini bekleyecek... 
tuhaf bir çamurla sıvanma töreni :)

Bu arada önemli bir gelişmede L'eihr' lilerin içlerindeki gizli bir düşman, hem gezegenin hem dünya'nın hemde Aelyx ve Cara'nın hayatını tehlikeye atıyor özellikle Jaxen' denen kıl kuyruğa dikkat :)

Sevdiğim bir seri oldu, artık üçüncü kitabın çıkmasını bekleyeceğiz yurt dışında 2016 görünüyor bakalım bizde ne zaman çıkar :)


Puanım
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder