Sayfalar

DÜŞLER KRALLIĞI - YORUM


Tanıtım

Bir İskoç dükünün kızı olan Jennifer Merrick, 'Kurt' lakabıyla anılan İngiliz Claymore Dükü Royce Westmoreland tarafından manastırdaki okulundan kaçırılır. Dük, düşmanlarının yüreğine dehşet salan, adını duyan herkesin dudağını uçuklatan bir savaşçıdır, ama Jennifer de onun ününü umursamayacak kadar inatçı ve yürekli bir kızdır. Ailesine saldırmak üzere olan savaşçı kendisini tutsak aldığında, ondan kurtulmak için akıl almaz bir zeka kıvraklığı ve özgüvenle, küstah, alaycı ve yakışıklı düşmanını şaşkına çevirir.


Yazarı: Judith Mcnaught
Çevirmeni:Meryem Kutlu
Orjinal Adı: A Kingdom Of Dreams 
Yayınevi:Epsilon Yayınları
Goodreads Puanı:4.25
Seri Sıralaması:1 / 4
Sayfa Sayısı: 416

Düşler Krallığı yazarın okuduğum ilk tarihi aşk kitabı oldu, güzel bir kitaptı, tabi içeriğinde Jennifer gibi bir kadın karakter barındırmasaydı çok daha güzel olabilirdi :)
 Jennifer'a tahammül etmek gerçekten çok zor, Royce'u tebrik ederim  cennette yeri hazır :) Kızın , kaçırıldıktan sonra kurtulmak için yaptıklarını bir yere kadar anlarım, yani kim olsa kaçmanın bir yolunu arar, ama Jenni iyice  abarttı,  erkeksi tavırları, ukala bilmiş hareketleri, boş çenesi, çok sıktı beni, özellikle kitabın sonlarına doğru,  Royce gibi  bir adama hiç hak etmediği şekilde davrandı,  finalde yapılan turnuvada halkının gözü önünde adamı küçük düşürdü, gerçi  sonradan  durumu kurtarmaya çalıştı ama neredeyse adamın ölümüne sebep olacaktı ...
 Benim kitapta hissettiğim aşk tek taraflıydı, sadece Royce çabaladı durdu, Jennifer hala ailem de ailem dedi durdu, üstelikte ailesinin ne mal olduğunu bildiği halde..

 Kitabın en eğlenceli karakterleri Elinor hala ve çocuğu gibi sürekli peşinde dolaştığı  iri yarı azman görünümlü Arik oldu, Elinor eğlenceli bir kadındı sayesinde biraz güldüm : )


 Umarım yazarın diğer kitaplarında sevilesi bir kadın karakterle karşılaşırım :)


Puanım:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder