Sayfalar

GECE NÖBETİ - YORUM
Tanıtım Bülteni

Bir yanda büyük şehir hastanelerinin baş döndürücü kalabalığında kazanılan deneyim ve başarılar; diğer yanda küçük bir kasabanın acil servisinde, mezarlık vardiyası da denen sakin gece nöbetleri.

Bir yanda gece yarısı anlaşılamayan bir nedenle hastaneye bırakıldıktan sonra kaybolan yaşlı bir adam; diğer yanda her şeyden habersiz, patlamaya hazır birer saatli bomba gibi sokaklarda dolaşan kadınlar.

Bir yanda bakıma muhtaç yaşlı bir anne, mutsuz bir kızkardeş ve parçalanmak üzere olan bir aile;diğer yanda kuşkular üzerine kurulu, kaçamak bir aşk. 

Ve hepsinin ortasında tek başına bir kadın doktor: Toby Harper. Başta mesleki itibarını kurtarmak için giriştiği onur mücadelesi, bir süre sonra karanlık güçlerin de dahil olmasıyla, ölümcül bir kedi fare oyununa dönüşüyor. Kayıp bir hastanın peşinde, kendisini tehlikenin tam ortasında bulan Toby Harper'ın heyecan dolu hikâyesi beklenmedik sonuyla kanınızı donduracak.Yazarı: Tess Gerritsen
Orjinal Adı: Life Support
Goodreads Puanı: 3.96
Seri Sıralaması : -
Sayfa Sayısı :  460
Yayınevi : Martı Yayınları

Yorumum 


Yazarın okuduğum en iyi kitaplarından biriydi,konusu gereği tıbbi terimler kullanılması biraz sıkabilir ama kitabın iyi oluşu bunu göz ardı etmenize neden olacaktır :)

Bir grup ,yaşlı ve Zengin adamın, daha uzun yaşamak ve aynı zamanda genç kalmak için yapmayacağı şey yok sanırım, ama bunun için yapılan deneylerin bedelini, kendileri ve sokaklarda yaşayan kimsesiz genç kadınlar fazlasıyla ödüyor,


Kendilerine doktor diyen bir grup katilin,genç kızların rahmine bıraktığı o tuhaf varlıklar, bir süre sonra yaşlıların zamanla çıldırıp hareketlerini kontrol edememeleri,intiharlar,ölümler..

Ve tüm bu olayların ortasında güzel ve iyi bir kadın doktor Toby Harper, gözü pek bir kadın olayların üstüne gitmekten korkmadı,ama başının bu kadar derde gireceğini ve yaşayacağı korkunç deneyimi oda tahmin etmemişti eminim :))

PUANIM
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder