Sayfalar

HUSH HUSH - 4 FİNALE - YORUMTanıtım 

Hush, Hush serisinin bu nefes kesici Final'inde kader ağlarını örüyor

Nora ve Patch tüm sorunların geride kaldığını düşünmektedir ve genç kız, kovulmuş meleğe karşı hissettiği sevgiden her zamankinden daha emindir. Kovulmuş melek olsun ya da olmasın hayatının aşkı odur. Kökenleri ve kaderleri, birbirlerine düşman olmalarını gerektirse de Nora, Patch'e sırtını dönmeyecektir fakat ikisi de son bir tehlikeyle yüzleşmek için güçlerini toplamalıdır. Hank ölmüştür ve istemeden de olsa Nefilim ırkının lideri olan Nora onun başlattığı işi bitirmek zorundadır. Bu da kovulmuş melekleri, yani Patch'i yok etmesi gerekeceği anlamına gelmektedir. Böyle bir şeyin olmasına asla izin vermeyeceğinden, Patch'le birlikte bir plan yapar. Amaçları savaşı daha başlamadan bitirmektir.

Fakat bazen en iyi hesaplanan planlar bile ters gidebilmektedir. Nora yeni görevine alışmaya çalışırken hiç beklemediği bir şekilde, bağımlılık yapıcı bir güce kapılmaktan kendini alıkoyamaz.

Savaş hatları çizilirken Nora ve Patch hangi tarafta yer alacaktır? Aralarındaki farklılıklarla yüzleşirken bunları ya görmezden gelecek ya da uğruna savaştıkları sevginin yok olmasına sebep olacaklardır. Nihayetinde aşkın bile üstesinden gelemeyeceği engeller yok mudur?Yazarı: Becca Fitzpatrick

Orjinal Adı: 
Goodreads Puanı: 4.25
Seri Sıralaması : 4/4
Sayfa Sayısı :  416
Yayınevi : Pegasus Yayınları


Yorumum 


İlk kitaptan sonra seri tam bir hayal kırıklığı oldu, daha heyecanlı daha hareketli bir son bekliyordum ama olmadı, özellikle final sahnesi tam bir fiyaskoydu, bayan nefil bir gecede kılıç ustası oldu mübarek :)

Spoiler vermeden söylemek gerekirse iyi taraftan bir kişiyi öldürdü yazar , diğerleri şerbetliydi galiba piyango o fedakar karaktere vurdu, bari ölüsüne saygı duysaydınız, cehennemin ortasında senin için hayatını veren birinin bir kaç yüz metre ötesinde aniden ilanı aşklar vıcık vıcık aşk sözcükleri girdi devreye, birden ne oluyor neredeyim ben dedim : ))

Ayrıca tüm kitaplarda Patch'e fazla yer verilmediğini düşünüyorum,yani erkek karakterin ağırlığını tam anlamıyla hissedemedim, ve Nora hiç ısınamadığım kadın karakterler arasında yerini aldı :)


PUANIM


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder